אבן קיסר - הפתרון האולטימטיבי עבור משטח עבודה למטבח

משטח עבודה למטבח. האזור הפעיל ביותר במטבח, שמתאפיין ב"אקלים" הפכפך ו"אטמוספירה" קיצונית. על מה חשוב להקפיד כאשר איך בוחרים שיש למטבח, כיצד דואגים שצבע המשטח יתכתב עם האלמנטים השונים בחלל, איך תדעו שהמשטח שבחרתם ישמור על הצבע והיופי שלו לאורך שנים, וכמה מאמץ וזמן תתבקשו להשקיע כדי לתחזק אותו.

אספנו עבורכם כמה תשובות לשאלות השכיחות בדרך אל הבחירה המתאימה לכם ביותר.​​

על המתח שבין פונקציונאליות ודקורטיביות

​משטח העבודה הוא ללא ספק אחד האלמנטים הבולטים בחלל המטבח, שקובעים בצורה ניכרת את ה look and feel הדומיננטי ואת הטון הכללי. לאור עובדה זו, במרוצת תהליך בחירת המשטח לא אחת קיימת נטייה להעדיף משטח שנראה טוב באולם התצוגה, על פני משטח פונקציונאלי שישרת אותם לאורך זמן במטבח עצמו, ויהיה עמיד במגוון המשימות להן נועד: עמידות בפני שריטות של סכיני חיתוך, עמידות בחום של כוסות עם תה רותח, אי ספיגה לנוזלים שמאיימים להכתים את המשטח ועוד.

אקלים הפכפך במטבח מחייב בחירה בחומרים עמידים. משטח 5100 במטבח בדירה ברמת השרון. צילום: דן פרץ

עם התפתחות הטכנולוגיה, קיימים היום מגוון פתרונות ברמות שונות של עמידות, המציעים פתרון אולטימטיבי המשלב עיצוב טרנדי ומאפיינים טכניים שמקנים תכונות כמו חוזק, גמישות ועמידות, המאפשרים להתמודד ביתר קלות עם תנאים מיוחדים דוגמת חום, קור, שריטות, כתמים וכו'.

מטבח במראה קלאסי שמגלם בתוכו את כל היתרונות במשטח 5131 בהשראת אבן הכלכתה היוקרתית.

בעבר משטחי השיש הטבעי היוו את הפתרון הכמעט יחידי כמשטח עבודה למטבח. משטחי השיש הטבעי הצריכו מידה ניכרת של תחזוקה בתדירות גבוהה על מנת לשמור על המראה הממורק שלהם, ובמקרים מסוימים אף נטו להישבר בדפנות המשטח. חלופות נוספות כמו עץ (בוצ'ר) ונירוסטה, אומנם נראים יוקרתיים ומרשימים, אבל נוטים להישרט ולאבד מהמראה שלהם במרוצת הזמן.

כדי לתת פתרון הולם לטרנד החזרה אל הטבע, פיתחה אבן קיסר את הסדרה הטבעית, והיא מציעה מגוון רחב של משטחים בהשראת אבנים טבעיות בעלות מראה של נימים ועורקים. מעבר למראה הייחודי והטבעי של המשטחים בסדרה זו, קיימים יתרונות רבים כגון חוזק רב, עמידות לחום ושריטות, ועמידות לכתמים. הטרנד הזה מאפיין באופן מפתיע לא רק עיצוב מטבחים קלאסיים וכפריים, אלא גם מטבחים מודרניים המבקשים לחמם את החלל שהפך לאחד החשובים בבית.

התאמת המשטח למטבח 

אספקט נוסף בתהליך בחירת המשטח והצבע העיקרי שלו, יהיה האלמנטים הנוספים בחלל המטבח, כאשר אתם מגיעים לאולם התצוגה, נסו להגיע עם אלמנט לדוגמא מבין האלמנטים השונים שעומדים להיות מותקנים במבטח שלכם: חתיכה מדלת הארון שלכם, תוכל להוות פקטור משמעותי בבחירת הגוון. 

אם אין ברשותכם דוגמה לדלתות העתידיות שלכם, תוכלו לדמות את התאמת הצבעים והמרקמים עם באפליקציית הויז'ואליזר, המאפשרת לכם לדמות את השילוב של משטח העבודה שבחרת בחלל המטבח לצד הארונות. 

מתאימים את האלמנטים השונים במטבח כדי להבין מה יהיה ה look and feel הכללי. מתוך אפליקציית הויז'ואליזר באתר אבן קיסר.

נסו לקחת בחשבון מוצרי חשמל דומיננטיים כגון מיקסר, קומקום ואפילו כלי ששת צבעוניים שנותנים נקודות של צבע על גבי המשטח, וחשוב שישתלבו בו.

אלמנט נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא הקרבה של המטבח לחללים נוספים בבית. נסו לייצר מעין רצף בסגנון ובצבעוניות, על מנת לייצר מראה אחיד והרמוני בין החללים השונים. בעשורים האחרונים איזור הסלון והמטבח הפכו ליחידה אחת, בה מתנהלת מרבית הפעילות בבית. חשוב לקחת בחשבון את החיבור בין החללים האלה בבחירת החומרים והצבעוניות, כך למשל משטח העבודה שתבחרו יכול להיות גם החיפוי לשולחן האוכל.

עיצוב ורד יחעם, נגרות בטש מעץ בים, צילום לירן שמש

המטבח כאלמנט מרכזי ואזור אירוח חייב מתחבר לאזורים נוספים בבית ויוצר רצף עיצובי.