אבן קיסר וננדו בשיתוף פעולה בלעדי בשבוע העיצוב במילנו​

שבוע העיצוב של מילנו, שהתקיים השנה באפריל, מארח מדי שנה מעצבים ומותגים בינלאומיים, שמציגים בו את הקולקציות החדשות שלהם. האירוע מושך אליו אנשי מקצוע וחובבי עיצוב מכל העולם, שעולים לרגל אל העיר כדי ללמוד על הטרנדים לשנה הקרובה ולחזות במילה האחרונה בתחום העיצוב באופן בלתי אמצעי. כבשנה שעברה, גם השנה השתתפה אבן קיסר באירוע היוקרתי, והפעם עם שני מיצבים מדוברים: Stone Garden ו-Stone Edge.

אחרי ההצלחה בתערוכת העיצוב IDS בקנדה, נדד Stone Garden, גן האבן היפני של ננדו, אל ה-Palazzo Crivelli – חלל היסטורי רחב ידיים שמוקם בלב ההתרחשות של שבוע העיצוב במילנו. לצד גן האבן נחשף לראשונה מיצב נוסף שתכנן המעצב אוקי סאטו מננדו – Stone Edge Tables.

Stone Garden אכלס את החצר הפנימית מוקפת העמודים של המבנה. המיצב, שהורכב מכ-200 משטחי אבן קיסר בטקסטורות נבחרות, נוצר בהשראת המראה המסוגנן של גני האבן היפניים. המשטחים דמויי השולחן סודרו באופן שיצר אשליה של נוף מרחף, ונסמכו על מוטות מתכת ומעוגנים במקומם הודות לחפיפה ביניהם, שביטלה את הצורך באמצעי עיגון וחיזוק. ההצבה המינימליסטית-עכשווית על רקע המבנה הבארוקי, היוותה ניגוד מעניין והאירה אותו באור חדש ומעורר.

בחלל המרכזי הוצגו שולחנות Stone Edge, שתוכננו בלעדית לשבוע העיצוב במילנו. המיצב כלל שבעה שולחנות עץ בשילוב אבן קיסר מקולקציית הקלאסיקו. חלקי האבן מוקמו באזורים הפגיעים של הרהיט, בפינות ובקצות הרגליים, ותפקדו כאלמנט קישוטי יוקרתי ומעודן וגם כהגנה מפני שחיקה. השילוב ההרמוני בין החומרים והמעבר בין התפקודים השונים - הדקורטיבי והפונקציונלי, טען את החומר במשמעויות חדשות, והדגיש את מנעד האיכויות הרחב שלו.

אוקי סאטו, ממקימי הסטודיו היפני ננדו ומי שהביא אותו לפסגת העיצוב העולמי, ידוע בגישתו פורצת הדרך לעיצוב. סאטו הוזמן על ידי אבן קיסר למסע אל תכונותיו הייחודיות של החומר. שני המיצבים שהוצגו במילנו הם פירות התהליך.

בקרו באתר הרשמי של המיצב  >>