5 דברים שחשוב לדעת בתכנון מטבחים לבנים​

מטבח לבן יכול להיות חלל לבן ומבריק, מלא בארונות, משטחי דלפק וקירות - כולם לבנים לחלוטין - או לחלופין, יכול להכיל רמיזה של צבעים בהירים, עם ארונות לבנים אשר שוברים בטבעיות משטחי עץ או אבן הצבועים בצבעים לבנים. בכל מקרה, ישנם מספר דברים שיש לקחת בחשבון כאשר מתכננים מטבח לבן. מומלץ להשתמש בחמשת הטיפים הבאים לתכנון מטבח לבן, וכך להבטיח לקבל את המרב מחלל המטבח הלבן הבהיר שלך.

טיפה של צבע

מטבח לבן לחלוטין יכול ליצור תחושה של בית חולים, אך ניתן להימנע מכך על ידי שבירת האלמנטים הלבנים עם גוונים מנוגדים, חומרים ואור טבעי. רהיטים כהים, כגון כסאות שחורים או אדומים, יכולים להעניק למטבח הלבן את הניגוד הדרוש לו על מנת לבלוט באמת.

רצפה ותקרה

שימוש בצבע ברצפה או בתקרה, יכול לעזור למסגר את הארונות, הקירות ומשטחי הדלפק, ולאפשר לחלל להיות מחולק מבלי לשנות חלק גדול מהגוון הכולל. אין צורך אפילו לשנות את הצבע של הרצפה או התקרה בשביל לדלל את החלל הלבן – חומרים בעלי מרקמים שונים מטילים צלליות ייחודיות, וכך נראים כגוונים שונים של לבן.

תאורה טבעית

בשביל שהחלל ירגיש מנחם וביתי, יש להימנע מתאורת פלורסנט. אור טבעי משלים ומדגיש משטחים לבנים, מבלי ליצור תחושה קרה. יש להרשות לאור להיכנס ללא הפרעה במקומות בהם יש חלון. אור טבעי מחלון מטבח לא רק עוזר למטבח להראות מואר יותר, אלא החלון גם מספק אוורור – מרכיב עיקרי במטבח פעיל.

במידה ואין אפשרות לחלון, במצבים מסוימים ניתן לקבל אור טבעי על ידי התקנת צוהר עגול. קל להתקין אותו, הוא זולים והוא מספק אלומת אור טבעי לרוב חללי המטבח הלבנים. בנוסף לאור הטבעי, ניתן להשיג מנורות מודרניות בגוונים טבעיים – יש להשתמש בגוונים רכים וחמימים אשר נוטים לקצה האדום של הספקטרום. שילוב טוב של אור מהסביבה וממקורות מלאכותיים יכולים להוסיף לנושא העיצוב של המטבח ולספק חלל לבן לחלוטין עם איזון מושלם של מקורות תאורה.

שילוב עם עץ

דרך נוספת להוסיף ניגוד היא באמצעות עץ. על ידי שימוש בארונות עץ ניתן להדגיש ביעילות את האלמנטים הלבנים ולמסגר את הארונות. גם עץ בהיר וגם עץ כהה יכולים לעזור בכך. עצים בעלי מרקמים שונים יוצרים עיצוב יפיפה אשר עוזר להדגיש את הארונות בחלל המטבח הלבן.

שימוש בפלדת אל-חלד

פלדת אל-חלד ולבן משלימים אחת את השני באופן מושלם. מכשירי חשמל מפלדת אל-חלד כגון תנור, מקרר וכיריים יכולים להדגיש את עיצוב המטבח הלבן באופן נפלא, ונותנים למטבח תחושה מודרנית. אם אתם מחפשים מראה יותר מסורתי, ובכל זאת רוצים להשתמש בפלדת אל-חלד, יש לשקול לשלב עץ. הדגשת הארונות עם חומרים כמו שדר יכולים ליצור נושא נעים של פלדה, עץ ולבן.