מהמטבח לחצר המשחקים

"אבן קיסר" תציג בשבוע העיצוב במילאנו את המיצג האינטראקטיבי "Movements" בשיתוף פעולה עם המעצב פיליפ מלואה. המיצג מציע שימוש בלתי צפוי במשטחי אבן קיסר: נדנדות וג'ונגל עציצים אשר הוצאו מסביבתם הטבעית ומוקמו בסביבה ובהקשר ההיסטורי. המיצג ייחשף בארמון "פאלאצו סרבלוני" המרהיב הממוקם בלב מילאנו, בו התגוררו נפוליאון וג'וזפין בשנת 1796. במסגרת אירועי שבוע העיצוב, תשתף החברה פעולה עם מעצבים נוספים שיציגו פריטים העשויים ממשטחי החברה

סטודיו FormaFantasma יציג שולחן בתערוכת Handmade של מגזין Wallpaper; רונה מיוחס-קובלנץ מסטודיו Kukka תציג שולחן צד ביריד העיצוב Designjunction.

"אבן קיסר" ממשיכה להפתיע: לאחר שהמיצג Islands, אותו הציגה במילאנו בשנה שעברה זכה לתשבוחות רבות ואף נבחר ע"י עיתון הטלגרף הבריטי כ"מיצג המרהיב של שנת 2014", מעלה החברה את הרף פעם נוספת ותשתתף זו השנה השלישית בתערוכת העיצוב השנתית Fuori Salone מילאנו. השנה, בחרה החברה לשתף פעולה עם המעצב הבינלאומי Philippe Malouin (פיליפ מלואה) במיצג האינטראקטיבי Movements. 

"movements" הינו מיצג המורכב משני חלקים. המיצג בוחן את השימוש הבלתי צפוי במשטחי אבן קיסר וכן את עיצוב המשטחים, המבוסס על תהליכים, באופן המאפשר התנסות בחומר על מאפייניו הייחודיים ובחינה של דגמים וטקסטורות בקולקציה של אבן קיסר. 

מיצג החברה ימוקם השנה ב- Palazzo Serbelloni (פאלאצו סרבלוני), ארמון מרהיב מהמאה ה-18, אשר התפרסם, בין היתר, בכך שבשנת 1796 התגוררו בו נפוליאון וג'וזפין. במבואה הגדולה בארמון ימוקם מיצג אינטראקטיבי המורכב מ-8 יחידות של נדנדות, העשויות כולן מקולקציית 2015 של משטחי אבן קיסר. במסגרת המיצג, עומד ההדר והפאר של הארמון לצד השפה הפשטנית, המינימליסטית והמונוליטית אותה מציג המעצב. הנדנדנות, המזוהות בדרך כלל עם עולם חסר דאגות ופעילות ילדותית, הוצאו מסביבתן הטבעית ומוקמו בסביבה ובהקשר ההיסטורי. הנדנדות "מזמינות" את המבקרים למשחק ולאינטראקציה עם החומר ועם המיצג. 

בחדר הסמוך למבואה תוצב תצוגה של ג'ונגל עציצים עשויי עבודת יד, המתעדים את תהליך ההתנסות של המעצב, פיליפ מלואה, בחומרים ובטכניקות של משטחי אבן קיסר. העציצים מודרניים וגיאומטריים בעיצובם והתצוגה חושפת מגוון רחב של טכניקות כגון שיבוץ מסורתי, כמו גם גמישות של החומר ומגוון רחב של צבעים מקולקציית אבן קיסר, לרבות דגמים מהקולקציה החדשה. 

המעצב פיליפ מלואה אמר: "עבורי, נקודת הפתיחה הייתה התנסות בחומר, כפי שנהוג במרבית הפרויקטים. לפיכך, הקדשנו זמן רב לעבודה בבית המלאכה, אולם לא היה זה תהליך רגיל אלא עבודה באמצעות מכשור כבד לצורך ייצור הפריטים המרכיבים את המייצג. משטחי הקוורץ של אבן קיסר הם ורסטיליים ביותר, נוחים לעבודה וקל לצפות כיצד יתקבל התוצר הסופי המופק מהם. כמו כן, קיים בהם מגוון רחב של צבעים וגימורים. על כן, התנסיתי בשימוש בסדרה של טכניקות ויישומים, שחלקם היו שגרתיים וחלקם היו ניסיוניים עבורי". 

אלי פייגלין, סמנכ"ל השיווק של אבן קיסר, אמר: "עבור המיצג שאנו מציגים השנה במסגרת שבוע העיצוב במילאנו, זו השנה השלישית, בחרנו להתעמק בגישתו הייחודית של מלואה לעיצוב מוצר, כך שהתכונות הייחודיות למשטחי אבן קיסר, כגון חוזק וגמישות, יקבלו ביטוי באופן חדש ושונה מבעבר. לראשונה, פרצנו את מסגרת השימושים המקובלים למשטחי החברה אל עולם המשחקים הילדותי והתוצאה ייחודית ומפתיעה". 

מיצג "Movements" יוצג בפאלאצו סרבלוני, קורסו ונציה 16, מילאנו, 14-18 באפריל, 10:00-19:00

תצוגה מקדימה לעיתונאים תתקיים ביום שני, 13 באפריל, בשעות 13:00-17:00

בנוסף, מגזין העיצוב הבינלאומי Wallpaper יקיים השנה בפעם השישית את תערוכת "Handmade" המוצגת במסגרת שבוע העיצוב במילאנו. בתערוכה מוצגים פריטים מתחומי הריהוט, האופנה והמזון שיצרו במיוחד מעצבים, אמנים, יצרנים ובעלי מלאכה, בדגש על מלאכות יד. סטודיו FormaFantasma יציג שולחן חדש מעוצב ממשטחי אבן קיסר.

כמו כן, רונה מיוחס-קובלנץ מסטודיוKukka תציג ב"גרין-רום" של יריד העיצוב Designjunction , אשר ייערך במרכז העיר, שולחן צד חדש שיעוצב עם משטח אבן קיסר.

אודות המעצב פיליפ מלואה

המעצב הקנדי פיליפ מלואה הוא בעל תואר ראשון בעיצוב מהאקדמיה לעיצוב באיינדהובן וכן למד ב- École Nationale Supérieure de Création Industrielle בפריז ובאוניברסיטת מונטריאול. הוא הקים את הסטודיו שלו בשנת 2009, לאחר שעבד עבור המעצב האנגלי טום דיקסון. מלואה משמש גם כמנהל של POST-OFFICE, משרד אדריכלים ועיצוב פנים. תיק העבודות המגוון שלו כולל שולחנות, שטיחים, כסאות, גופי תאורה, חפצי אמנות והתקנים. לאחרונה, זכה מלואה בפרס "מעצב העתיד" של רשת מלונות W וכן בפרס "השימוש הטוב ביותר בחומר" של מגזין העיצוב Wallpaper. מלואה חי ועובד בלונדון, שם ממוקם סטודיו העיצוב שלו וכן מלמד לצד המעצבת ההולנדית שרה ואן-גמרן ב- Royal College of Arts. 

אודות אבן קיסר

אבן קיסר היא חברה בורסאית בינלאומית אשר נסחרת בבורסת ניו-יורק ונחשבת לאחת החברות הישראליות המצליחות בעולם. החברה נוסדה בקיבוץ שדות-ים בשנת 1987 ונחשבת למובילה ולחלוצה העולמית בתחום משטחי הקוורץ. מוצרי החברה נמכרים ביותר מ- 50 מדינות ברחבי העולם.

מאז הקמתה, החברה חוללה מהפך בשוק משטחי הקוורץ המקוריים וניצבת בחזית הפיתוח והייצור המקוריים של משטחים איכותיים. משטחי אבן קיסר מכילים עד 93% קוורץ וביצירתם עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות וידע קנייני. המשטחים פונקציונליים מאוד ומתקדמים מבחינה עיצובית, ומציעים אין ספור יישומים שימושיים, החל ממשטחי עבודה למטבח ומשטחים לחדר האמבטיה, וכלה בריצוף, חיפוי קירות, ריהוט, ועוד. החברה מציעה ארבע קולקציות ייחודיות – Classico, ™Supremo, ™Motivo™ ו-Concetto™ – המהוות מנעד ייחודי ועשיר של צבעים, דוגמאות ומרקמים המאפשרים לכל לקוח למצוא את "המשטח האולטימטיבי", וליצור את החלל הייחודי לטעמו. העיצובים של אבן קיסר ממשיכים ומתפתחים בהתמדה במקביל למגמות המשתנות בעולם, ועל מנת לעמוד בתקני האיכות הבינלאומיים הגבוהים ביותר.