העיצוב הוא המסר

זו השנה השלישית ברציפות שאבן קיסר גאה להציג מיצג בינלאומי יחודי, בשבוע העיצוב של מילאנו. ״Movements״, בעיצוב פיליפ מלואה, ממשיך שיתופי פעולה קודמים כמו אלה עם סטודיו Nendo ועם Raw Edges, והפעם על ידי שמונה נדנדות ואסופה של עציצים

כיצד חברה, שיש לה קשר בלתי אמצעי עם לקוח הקצה, יכולה לבנות לעצמה מוניטין ככוח מוביל בעולם העיצוב? כיצד היא יכולה לאתגר אדריכלים ומעצבים לראות את מוצריה באור חדש? וכיצד היא יכולה לשמור על ערכים מוצקים ובאותו הזמן למתוח את גבולות השדה שאליו היא שייכת?

את התשובות לשאלות אלה יש לחפש בשבוע העיצוב של מילאנו, שבו תיקח חלק אבן קיסר עם מיצג ייחודי זו השנה השלישית, המשלב את כל אלה. חברת אבן קיסר, שנוסדה ב-1987, הייתה חלוצה בשימוש במשטחי קוורץ מקוריים וממשיכה להיות כיום החברה המובילה בייצור ובפיתוח של משטחי פרמיום. מלבד המפעל בישראל, פתחה החברה לאחרונה מפעל בארצות הברית, שהתווסף לרשת הפצה המונה 48 מדינות ברחבי העולם, לרבות קנדה, ברזיל, אוסטרליה, סינגפור, אירופה ועוד.

Movments, בעיצוב פיליפ מלואה

בשנים האחרונות, פונה חברת אבן קיסר לקהל יעד מקצועי של מעצבי פנים וארכיטקטים. השנה תציג אבן קיסר מיצג אינטראקטיבי, עשוי ממשטחי הקולקציה החדשה לצד משטחי רטרו משנים קודמות, בשבוע העיצוב במילאנו, הנחשב לאירוע העיצוב החשוב ביותר בעולם. המיצג מעביר מסר ברור הממחיש עד כמה העיצוב מהווה נדבך משמעותי בערכי היסוד של החברה. מסר זה גם בא לידי ביטוי בהחלטה ליצור קשר עם מעצבים, כגון סטודיו העיצוב היפני ננדו (Nendo) ב-2013, סטודיו העיצוב Raw Edges ב-2014 והמעצב הקנדי פיליפ מלואה (Malouin) בשבוע העיצוב מילאנו 2015.

Stone Garden של סטודיו העיצוב היפני Nendo

״Movements״, בעיצוב פיליפ מלואה – מיצג המורכב משני חלקים – בוחן את השימוש הבלתי צפוי במשטחי אבן קיסר ובעיצוב מבוסס-תהליכים. המיצג יוצג לקהל בארמון סרבלוני (Palazzo Serbelloni) במרכז מילאנו. במבואה הגדולה בארמון ימוקמו שמונה נדנדות, העשויות כולן מקולקציית 2015 של משטחי אבן קיסר. בחדר הסמוך יוצגו כ-20 עציצים שנעשו בעבודת יד, שמנציחה את תהליך התנסותו של מלואה עם משטחים וטכניקות שונות של עיבוד.

התנסות עם משטחים וטכניקות שונות של עיבוד

״כאשר אתה לוקח חומר תעשייתי כמו משטחי אבן קיסר, המגיעים כלוחות שטוחים שמתקשרים אוטומטית למשטחי דלפק של מטבח, ואתה מסוגל לעבוד איתו ולגרום לאנשים לשכוח שזה חומר שטוח, זה משנה את התפיסה של אנשים לגבי מהי אבן קיסר״, אומר מלואה. ״אני חושב שזו פשוט הזדמנות להיות יותר יצירתי עם החומר זה. שינוי תפיסה הוא משהו מאוד חשוב שיכול לאפשר לאנשים להיות יצירתיים יותר בסביבה הביתית שלהם״.

Islands של סטודיו העיצוב Raw Edges

כך היה גם ב-2013, כשאבן קיסר שיתפה פעולה עם סטודיו העיצוב היפני ננדו, שעיצב קולקציית שולחנות אבן בהשראה של גני אבן יפנים, תחת הכותרת Stone Garden; ובשנה שעברה שאבן קיסר הציגה את ״Island״ בשיתוף עם סטודיו העיצוב Raw Edges, מיצג אינטראקטיבי שהתמקד בתפיסה קונספטואלית חדשה בכל הנוגע לאחסון, מזון ואכילה בחלל המטבח. יעל מר ושי אלקלעי, צמד המעצבים שעומדים מאחורי סטודיו העיצוב Raw Edges, אמרו כי ״הודות לחופש היצירתי הנדיר שניתן לנו על ידי חברת אבן קיסר, יכולנו לפתח בצורה מוקפדת חלל קונספטואלי פנימי, שאנו מקווים כי ישפיע על המיינסטרים״.