מבואות - ברוכים הבאים

פרויקט נוה גן
פרויקט נוה גן 2
פרויקט בר כוכבא
פרויקט בר כוכבא דגם 2141
שילובים של שחור ולבן בלובי ברח' שטרייכמן, תל אביב
1שילובים של שחור ולבן בלובי ברח' שטרייכמן, תל אביב

 

תכנון לובי כניסה

איך יוצרים רושם ראשוני שמשאיר טעם של עוד? האדריכלית סיגל זבורוף מתמחה בתכנון מבואות שמזמינות פנימה

"בתכנון מבואת כניסה חשוב ליצור כבר מהרגע הראשון חוויה, קשר ותחושה מזמינה, ולתת למבקר להרגיש שהוא נכנס אל חלל שהוא גם אישי", מספרת סיגל זבורוף, הנדסאית אדריכלות מוסמכת ומעצבת פנים, שמתמחה בביצוע עבודות תכנון ועיצוב פנים מתחילת הפרויקט ועד לאחרון האביזרים.

חללי המבואה המשמשים כאזור ביניים בין המרחב הציבורי לפרטי, הם גם כרטיס הביקור של המבנה כולו וזוכים בשנים האחרונות לתשומת לב קפדנית עד אחרון הפרטים. "ההתמחות שלי בתחום התחילה בשיתוף פעולה עם קבוצת האחים חג'ג, שביקשו שאתן למבואות מגדלי המגורים שלהם נגיעה של בוטיק, בדומה לחוויה שמזמנת הכניסה לבית מלון מפנק, אך שבה בעת יהיו ערוכות לתפקד גם במצבים מורכבים יותר כמו מעבר דירה".

החיפוש אחר חומרים שיענו על הדרישות הגבוהות של עמידות ומראה שמשלב מסורת עם עכשוויות למטרת עיצוב לובי, הפגיש את זבורוף עם מגוון המוצרים של אבן קיסר, שלדבריה אפשרו לה חופש יצירתי רב. "השימוש במשטחי אבן קיסר נתן לי חופש מבחינת הגדלים, עושר הגוונים והדוגמאות הייחודיות. בפרויקטים האחרונים שלי התאפשר לי לגעת בפרטים כמו חיפויים של דלתות וארונות או משקופי מעליות, ולהגיע לתוצאה מושלמת מבחינת מראה".

לדבריה, לחללים מסוג לובי היא תבחר לרוב בצבעוניות מונוכרומטית ובשילובי גוון על-זמניים של שחור- לבן שחור- אפור, ותוסיף להם רהיטים או פרטים מעץ ש"יחממו" את המראה.

"החדשנות מתבטאת בשילובים הייחודיים ובפרטים הקטנים. בעבודה מול אבן קיסר יצרנו פריטים ייחודיים ש"תפורים על פי מידה" לכל פרויקט, למשל חיפוי קיר שמוטבע בו אלמנט גרפי של טיפוגרפיה, או משטחים בגובה 2.80 מ' ללא חיבורים".

בין הפונקציות המרובות של חלל המבואה, זבורוף מצליחה לטוות בכל מבואה חוויה חדשה, ולספר את סיפור המבנה. היא עוסקת גם בתכנון דירות יוקרה ופנטהאוזים, אך העבודה על עיצוב לובי ומבואות מתאפיינת בדו-שיח מעניין עם אדריכל הפרויקט. "עיצוב לובי ממשיך את דרכו של אדריכל הפרויקט, והיא נעשית מתוך כבוד רב והערכה לעבודתו. הבחירות שלי מתמזגות בקונספט שלו, ונוצר דיאלוג שכולו על טהרת השפה האדריכלית".

צפו בעמודי הדגמים המופיעים בגלריה:

דגם 2141

דגם 3100