ספר הטרנדים החדש של אבן קיסר לשנת 2019

אוכל ועיצוב שואבים השראה זה מזה, והופכים לביטוי רב-חושי של יצירתיות. מזון מסתמן כדיסציפלינת עיצוב חדשה שיש להתחשב בה. תחזית זו בוחנת שלושה כיוונים של טרנדים ומציגה שלושה מעצבים מודרניים שעבודתם קשורה לאוכל. הם מאתגרים את בלוטות הטעם, מפתחים את האסתטיקה הוויזואלית שלנו וממחישים בהתלהבות את השפעת הקולינריה על העיצוב. 

Lidewij (Li) Edelkoort

 

 

 

 

 

 

 

חומרים מחוספסים וגולמיים טומנים בחובם יופי פנימי המשקף ייצור של מרקמים אותנטיים, כגון פלדה מחומצנת, מריחות טיח, חצץ גרוס ובטון גולמי. שילוב חומרי עיצוב יחדיו בא לידי ביטוי גם בטרנד החדש בעולם הקולינריה, בו מרכיבים מעובדים מתמזגים בהרמוניה והופכים לגבינה, לחם, רסק או מחית. אוכל ניתן למרוח, לפסל ולעצב עם מרית, וכמו באומנות קונספטואלית, הצרכן הופך לאומן.

 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
CP8.jpg

 

 

 

חזרתו הפתאומית של השיש גרמה להופעתן של השראות קלאסיות. לוורידים ולגידים יש וריאציות רבות, החל מקווים עדינים בסגנון תחרה ועד לוורידים עבים במיוחד המקנים תחושה של דרמה. ורידים משפיעים גם על טרנדים באופנה, טקסטיל, קרמיקה, נייר וחפצי עיצוב - בכל אחד מהם ניתן למצוא שלל מוטיבים של שיש. עורקים וגידים בהשראת השיש משפיעים גם על העיצוב הקולינרי. אוכל מנומר וקינוחים מוקצפים מדגימים מרקם ואסתטיקה ויזואלית דומים, ובמיוחד בולטים בתחום מרנגים משוישים...

 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
MM8.jpg

 

 

 

Back to Top  |  Conceptual Concrete |  Marbling Mood  |  Dark Rituals 

 

חוזרים למקורות: כמו האותנטיות הטמונה במרכיבי מזון שצדים ומלקטים, נראה כי טקסים קדמוניים אלו מביאים עימם אל העתיד אורח חיים מפוכח הדוגל במהות. הצד האפל של החיים מביא לקדמת הבמה מרקמים לא מוכרים, בניסיון ליצור אוכל מפתה וחושני ולהציג לראווה נוף פראי על השולחן. האסתטיקה של שחור נגלית מחדש ומשפיעה על עיצוב הפנים. צלייה, חריכה וייבוש מטילים צל כהה על כל המרכיבים ופותחים דף חדש ומסקרן בעיצוב, הכנה והצגה לראווה של אוכל.

 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
DR8.jpg

 

 

 

חזרה למעלה   |   בטון כהשראה קונספטואלית |   ששים אלי שיש   |   הולכים על כהה