עיצוב כחול לבן

מלון Reiss בגרמניה, שעוצב מחדש על ידי משרד ארכיטקטים ישראלי, מגלם בתוכו תרבות גרמנית בשילוב עיצוב עכשווי

בעלי מלון "רייס" בעיירה קאסל הגרמנית ביקשו לעשות למלון שלהם "מתיחת פנים" ולרענן את עיצוב הפנים של כל החללים - החדרים, המסדרונות, הלובי והבר. המלון, השוכן במבנה היסטורי שעומד על תלו מ-1860, עוצב מחדש על ידי אורן מ.א.ז ארכיטקטים, המתמחים בין היתר בעיצוב למבנים מסחריים.

גיא ארבל, שותף במשרד, יצא לסיור מקדים בגרמניה על מנת ללמוד את הנוף בתחום המלונאות, ולגבש קו עיצובי שישתלב בתרבות הגרמנית המאופקת מחד, אך יביא אתו רוח רעננה של עיצוב עכשווי מאידך. "תוצאות הסיור היו עגומות", הוא אומר, "מצאנו מגמות עיצוב מיושנות מאוד. גם במלונות החדשים יותר רואים שמרנות ואיפוק גדולים".

מתוך כך נולד הקו העיצובי שנבחר לבסוף למלון, שהולך על החבל הדק שבין עדינות ואיפוק שהקהל הגרמני מורגל בו, לבין רעננות עכשווית קלילה. פלטת הצבעים והחומרים שנבחרה לפרויקט מגוונת וכוללת כמה גוני חום מקולקציית "קלאסיקו"של אבן קיסר, ששולבו בחדרי הרחצה ויוצרים מראה פונקציונלי וקלאסי גם יחד. את נגיעת החדשנות מוסיפים כתמי צבע עזים ואדומים, הנראים בבר המלון, בראשי המיטות ובחיפויי קיר. "רצינו לזרוק קצת צבע ועשינו את זה בעיקר עם אדומים בפרויקט הזה, וזה שולב בכמה אמצעים שונים גם בחדרים וגם בלובי ובבר", אומר ארבל.

בעלי המלון,ישראלים לשעבר, בחרו לעבוד הן עם משרד אדריכלים ישראלי והן עם ספקים ישראלים,דוגמת אבן קיסר. "בנינו את פלטת החומרים של הפרויקט מחומרים איכותיים שנגישים לנו, במקום לערוך היכרות עם חומרים מגרמניה, אחרי הכל - אין תחליף להיכרות ולביטחון שמשרה עבודה עם "חברות הבית". בתור ישראלי יש איזושהי גאווה לעמוד מאחורי פרויקט כזה, שבו אתה נכנס למלון באירופה וכל כולו תוצרת ישראל", סיכם ארבל-בהחלט סיפור הצלחה.