מה מתבשל? המתכון המושלם לתכנון מטבח חדש

עיצוב ותכנון מטבח הם משימות מורכבות עם ירידה לפרטים קטנים. ריכזנו עבורכם כמה טיפים, של מה לא לעשות כשמעצבים מטבח

לתכנן מטבח חדש זוהי התרגשות גדולה של התחדשות, של הגשמת חלומות. אבל יחד עם זאת, המשימה דורשת ירידה לפרטים קטנים עם המוני פריטים שצריך להתחשב בהם ולתת להם מקום כבר בשלב התכניות. לדוגמא: מספיק נקודות חשמל לכל המכשירים במטבח, מקומות אחסון שיתאימו לצרכים שלכם, ובהתחשב בגודל החלל הנתון, מיקום המקרר, צורת המטבח והסגנון העיצובי. זוהי רק רשימה חלקית של כל הדברים שיש לקחת בחשבון. כמה כללים שמומלץ להימנע מהם כשמעצבים מטבח חדש:

הרמוניה במטבח. דגם מספר 5104 

1. מרוב עצים לא רואים את היער

ארונות סגורים ופתוחים הם פתרון מושלם במטבח. למעשה אי אפשר בלעדיהם, אבל עודף בארונות, תחתונים ועיליים בשטח מצומצם יחסית, יוצרים עומס בעיניים ותחושת כבדות מיותרת בחלל. את אותו הדבר בדיוק ניתן לומר גם על אי או דלפק. הם יכולים לשרת אתכם נאמנה בעת אירוח, או בזמן ארוחות משפחתיות, אבל במידה והחלל לא מאפשר זאת, זה יעמיס על המטבח, יחסום את המעברים בזמן העבודה ויקטין את המראה הכללי של המטבח. אז מה הפתרון אתם שואלים? ובכן, תכנון מטבח זוהי מומחיות בפני עצמה, ומומלץ קודם כל להתייעץ עם מעצב מטבחים או מעצב פנים. ועד הפגישה עם המעצב, תנו לנו להרגיע אתכם, במטבחים החדשים של היום ניתן לשלב ארונות מודולריים, ומגירות שיחד יכולים להביא לניצול מקסימלי של שטחי האחסון.

2. השילוש הקדוש: מקרר. כיור. כיריים

בין המקרר, הכיור והכיריים ישנה מערכת יחסים דומיננטית במטבח. בזמן בישול, הם נמצאים בשימוש תדיר. תחשבו על עצמכם מבשלים: מעבירים מים מהברז לכיריים, מוציאים פרודוקטים מהמקרר, שוטפים בברז ומעבירים לכיריים, מדיחים כלים בזמן הבישול, ועוד. על מנת שלא תתעייפו בהליכה מיותרת שלא לצורך, חשוב להקפיד על מרחקים קטנים וזרימה ביניהם.

תשאירו מקום לחיים עצמם. גם מספר 5130

3. משטח תחילה: כל פעולה במטבח מתחילה על משטח עבודה

בעת תכנון המטבח, תוודאו שיש מספיק מקום עבודה על המשטח. מטבח, מעבר להיותו יפה ומזמין, צריך גם להיות נוח ופרקטי בשביל שתוכלו להגשים את כל הפנטזיות הקולינריות שלכם. לדוגמא: בשביל להעביר לילדים את אהבתכם למטבח, מומלץ לפנות להם מקום לצדכם בזמן הבישול. גם הכנת ארוחות רבות משתתפים בבתים מארחים מצריכים מקום עבודה מספק, על מנת להניח סירים, ופרוקודטים עבור כמה מנות במקביל. בנוסף שימו לב, שאתם מקבלים אחריות לכל החיים על המשטח.  מתוך הבנה שהדבר שהלקוחות הכי זקוקים לו זה ראש שקט, השקנו באבן קיסר בתחילת 2018 אחריות לכל החיים על משטחי העבודה שלנו.  

4. ארונות מעל כיריים

אזור הכיריים רבתי נוטה להתלכלך עם הזמן, ודורש תחזוקה גבוהה של ניקיון. מה גם שמדובר על אזור פחות בטיחותי במטבח. לכן, אם יש לכם אפשרות, מומלץ לא להתקין ארונות מעל הכיריים. בעבר הייתה המלצה למקם את הכיריים ליד חלון, או פתח אוורור, בכדי לגרום לתחלופת אוויר, ולא להשאיר ריחות של בישולים וטיגונים לזמן ממושך במטבח. היום, ישנם מגוון רחב של קולטי אדים, מעוצבים ומרשימים שמוסיפים טאצ' אישי למטבח.

קולט אדים מעל הכיריים, שמתכתב עם השפה העיצובית בחלל. דגם מספר 5000

5. תאורה

לכאורה, נדמה שמדובר בסעיף שולי, אבל יש לו השפעה רבה על פונקציונליות במטבח. את התאורה במטבח צריך להתאים לחללים השונים: מעל משטח העבודה אור פרקטי לבישול ואפייה שיאפשר קריאת מתכונים נוחה, ותאורה מתאימה מעל לאי או דלפק שישלימו את הקו העיצובי של המטבח. כיום ניתן להתאים את סגנון התאורה למטבח. אור לבן למטבחים מודרניים ותעשייתיים, ואור צהוב וחם למטבחים כפריים או קלאסיים.

תאורה דרמטית מעל אי, ותאורה פונקציונלית מתחת לארונות העליונים

 

עצבו את המטבח שלכם עכשיו בעזרת אפליקציית עיצוב של אבן קיסר הויז'ואליזר​.

להורדת ברושור הקולקציות