עיצוב חדש למטבח – יורוקוצ'ינה 2012

יורוקוצ'ינה 1
יורוקוצ'ינה 2
יורוקוצ'ינה 3
יורוקוצ'ינה 4
יורוקוצ'ינה 5
יורוקוצ'ינה 6
יורוקוצ'ינה 7
יורוקוצ'ינה 8

עיצוב המטבח החדש של אבן קיסר, שנחשף השנה במילאנו בתערוכת יורוקוצ'ינה 2012, מדגים היטב את הפרשנות החדשנית של החברה למונח: "טוטל לוק". המקוריות והתחכום הויז'ואלי שהחברה הציגה, הוכיחה שהיא לא רק מצטיינת בשימוש היום יומי הפונקציונאלי שמשתלב עם כל אפליקציה מוכרת במטבח, אלא שהיא גם חומר גלם יוצא דופן שמאפשר לכל אדריכל או מעצב להגשים חלומות עיצוב ייחודיים. המטבח המהפכני משמש מקור השראה עבור מי שמעוניין לעצב חללים יוצאי דופן.

לבן זה הצבעוני החדש
אבן קיסר מציעה יותר מ-150 גוונים וטקסטורות שמפיחים חיים בבתים וחללי פנים בכל רחבי העולם. דווקא בגלל ההבנה העמוקה בצבע ובנוכחות החזקה שלו, לא צריך להיות מופתעים מכך שהשימוש בגוון הלבן מתרחב וחורג מגבולות הטריטוריה המוכרת של ה'עיצוב המודרני'. הצבע הלבן מתגלה כזיקית המושלמת של עולם העיצוב והשימוש בגוונים של לבן מצליח להדגיש, ללא מאמץ, את היופי הטבעי של כל חלל.  כאשר באבן קיסר תיכננו את המטבח לחלל התצוגה ביורוקוצ'ינה הם בחרו להעביר דווקא את הרושם האדיר והאפשרויות הבלתי מוגבלות שמביא איתו עיצוב לבן ופשוט.

רושם מלכותי במטבח
הביתן של אבן קיסר ביורוקוצ'ינה 2012 השתרע על פני 300 מ"ר, שבמרכזו הוצג מטבח עילית המצויד בטכנולוגיית 'בית חכם'. המטבח שהוצג כלל תשעה ארונות מרשימים בגודלם בגוונים לבנים ומשטח בטקסטורת קרוקודיל. "למרות הקו הנקי והפשוט של העיצוב, המטבח הותיר רושם מלכותי", סיפרה דליה קלינגר, מעצבת הבית של אבן קיסר. להשלמת התמונה מוקם בלב חלל התצוגה אי מרשים, לבן ואלגנטי מקולקציית מוטיבו הדפס קרוקודיל, באורך תשעה מטר.

פונקציונליות במטבח
הקונספטים העיצוביים שאבן קיסר מציגה במטבח מספקים גם מענה פונקציונלי אופטימלי. המטבח שהוצג אמנם מושך את העין וממלא לגמרי את תפקידו הדקורטיבי, אך לא פחות מזה, הוא גם מהווה חלל עבודה מפנק. עיצוב של המטבח עם שלושה משטחי עבודה, בהם מוטמעת טכנולוגיית טאצ' חדשנית, הופכים אותו לתחנת עבודה מושלמת עבור בשלנים. הכיור לא רק מתמזג לחלוטין עם משטחי העבודה, אלא גם מצויד בחיישנים שמאפשרים לשלוט ולהפעיל את הברז ללא מגע יד ישיר. האי מכיל שתים-עשרה מגירות אחסון נוחות, בגודל 1.5x0.45 מטר שנפתחות בנגיעה תודות לטכנולוגיית 'פתיחה הרכה'. וכשפותחים את תשע דלתות ההזזה בגודל של 3x1.38 מטר האחת, שמהוות את חלקו המרכזי של המטבח, נחשפת תחנת עבודה נוספת עם כיור נוסף, מקרר, מקרר יינות, תנור בילט אין, מכונת אספרסו ואפילו מערכת קולנוע ביתית. כשמוסיפים את זה למשטחי העבודה הנרחבים, לחללי האחסון והבר המובנה, שהופך את המטבח לפינת אירוח נוספת - מתקבל מטבח עם סביבת עבודה מושלמת.