מטבח איטלקי

כל מה שצריך לדעת על מטבח איטלקי

כאשר תדמיינו מטבח איטלקי, סביר להניח שתראו לנגד עינכם שילוב מדויק של פשטות ויוקרה. ואכן, צמד המילים "מטבח איטלקי" מקפל בתוכו שורה ארוכה של רגשות מנוגדים. במטבח האיטלקי חיים ביחד קלאסיקה ושמרנות לצד קווים נקיים ואלמנטים מודרניים. כשם שהאוכל האיטלקי זכה למקום של כבוד על מפת הקולינאריה העולמית, כך גם המטבח האיטלקי צבר לעצמו שם ומוניטין מבחינת עיצוב מטבחים ברחבי תבל.

כיום, גם אמנים אשר לא נולדו בארץ המגף מתמחים באופן ספציפי בטכניקות שונות של עיצוב מטבח איטלקי. לשמחתנו, המטבח האיטלקי עשה גם עלייה לארץ הקודש. אסכולות העיצוב האיטלקיות ידועות בדרך המיוחדת שלהן לחבר חומרים איכותיים עם פשטות ופונקציונאליות. הדברים באים לידי ביטוי גם בעת עיצוב מטבח איטלקי. על פי התפיסה העיצובית האיטלקית, המטבח הוא לא עוד "נישה" מופרדת בחלל הבית. למעשה, העיצוב האיטלקי רואה במטבח את מרכז הבית.​

על פי תפיסה זו, מטבח איטלקי אמיתי מושך אליו את מלוא הפעילות המשפחתית והוא המוקד המרכזי בו בני הבית מבלים את שעות הפנאי שלהם. ואכן, מטבח בעיצוב איטלקי מעניק לבית תחושה אמיתית של מחזוריות ותסיסה, מבוקר ועד ערב. כמו בכל עיצוב איטלקי, גם בעת עיצוב מטבח יוקרתי יש להשתמש בחומרי גלם איכותיים בלבד. חומרי הגלם האיכותיים, אשר מאפיינים את המטבח האיטלקי, הפכו אותו למותג בינלאומי.

מטבח איטלקי – שילוב של פרקטיקה וסגנון

בכל פקולטה לעיצוב ברחבי העולם, ישנו מסר אחד אשר עובר כחוט השני לאורך כל הלימודים – "עיצוב טוב הוא קודם כל עיצוב פונקציונאלי". דון נורמן, אחד המעצבים המפורסמים בתבל, מספר בהרצאותיו על רכישה של מסחטת תפוזים מעוצבת העשויה כולה מזהב טהור. לדבריו, למרות חומר הגלם היוקרתי, וחרף העיצוב המרשים, המסחטה הגיעה עם הוראות הפעלה לפיהן "הזהב עלול להיפגע מחומצת התפוזים". כאשר אנו מדברים על עיצוב מטבח איטלקי, נזכור היטב את המשל והנמשל.

מטבח איטלקי מציע לכם עיצוב אשר הפרקטיקה והפונקציונאליות בו הן מפתחות חשובים ביותר. היות והמטבח האיטלקי רואה במטבח בתור הלב של הבית, זהו מטבח נגיש ושמיש. על פי רוב, מטבחים איטלקיים מעוצבים ביעילות ובפשטות תוך כדי שימוש בחומרי גלם איכותיים בלבד. הסגנון האיטלקי איננו המקום בו תמצאו עיצוב צעקני. למעשה, זהו עיצוב נעים ושקט אשר מבקש לשרת בראש ובראשונה אתכם ואת הבישול. לצד פינות העבודה, מטבח איטלקי אמיתי מעמיד לרשותכם פינות ישיבה נעימות בסגנון מודרני עם אלמנטים כפריים.

עמידות ואורך חיים

מטבחים איטלקיים, כפי שצוין לעיל, מעוצבים עם חומרי גלם ברמה הגבוהה ביותר. פעמים רבות, עיצוב מטבח איטלקי מקפיד על ייבוא אישי של מוצרים וחומרי גלם היישר מארץ המגף. זאת, לצד חומרי גלם "תוצרת הארץ" בסטנדרטיים גבוהים במיוחד. בדיוק כמו האוכל האיטלקי, גם המטבח האיטלקי הוא שם קוד לאלגנטיות, פשטות ויוקרה. בשל השימוש בחומרי גלם מצוינים, מטבחים איטלקיים ידועים גם בתור מטבחים אשר מאריכים ימים.

סוד קסמו של המטבח האיטלקי

עיצוב פנים איטלקי מכיר בכך שהמטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית. למעשה, מחקרים רבים כבר הצביעו על כך שמבחינת השהות בחדרים השונים, המטבח הוא ללא ספק "המלך הבלתי מעורער". כיום, מטבחים אינם עוד נישה קטנה בבית אשר משמשים רק כתחנת מעבר בדרך לסלון. מטבח איטלקי אמיתי מכיר בכך והוא עומד בגאון בראש חדרי הבית. מעבר לעיצוב הנוח והפונקציונאלי, תיהנו במטבחים איטלקיים גם מחלל מרשים עבור שהות ממושכת במטבח (ולא רק לארוחות). 

במטבחים איטלקיים תמצאו אזור עבודה רחב ונוח המאפשר גם מיקום נכון של כל מה שדרוש לכם, לרבות המכשירים החשמליים, התבלינים, המקרר, התנור, הכיורים ועוד. בקיצור, עיצוב מטבח איטלקי הוא שלם אשר גדול מסך חלקיו. ניתן לסכם ולומר כי מטבח איטלקי הוא בסופו של היום מטבח בטוב טעם (תרתי משמע).

עצבו את המטבח שלכם בקלות בעזרת אפליקציית עיצוב המטבח של אבן קיסר >> Visualiser