מידע למעבדים

משטחי קוורץ של אבן-קיסר הם פתרון איכותי ומתקדם למשטחי מטבחים, חיפויי קירות ויישומי-פנים אחרים. משטחים אלה, מיוצרים מחומרי גלם המכילים 90% סיליקה בקירוב – תחמוצת צורן )סוגי חול המכילים מינראליים של סיליקה: קוורץ, קריסטובליט ועוד( בצירוף שרפים פולימריים ופיגמנטים איכותיים. אבן-קיסר, שהיא כיום המפתחת והמייצרת המובילה בעולם של משטחי קוורץ, דוגלת ומצהירה על קיום סביבת עבודה בטוחה לכל העובדים, חופשיה מסיכונים והעומדת בכל החוקים והתקנות הרגולטוריות המקומיות. לוחות אבן-קיסר, אינם מהווים כל סיכון בריאותי בעת הובלתם, בעת המשלוח או בעת השימוש בהם על ידי הצרכן הסופי. אולם עיבודם יוצר אבק סיליקה גבישית מרחפת. רמות הסיליקה הנוצרות באוויר, בעת עיבוד מוצרי אבן- קיסר, מחייבות נקיטת אמצעי זהירות. חשוב לציין כי ההנחיות המובאות במדריך זה אינן מיועדות להחליף את החוקים והתקנות, אשר עליהם יש להקפיד, כמפורט להלן.

ההוראות המובאות במדריכים המצורפים מופנות למעסיקים ולעובדים המעבדים לוחות אבן-קיסר, כדי לסייע להם להתגונן מפני חשיפתם לאבק סיליקה גבישית מרחפת.

מטרת מדריך זה היא, בין היתר, לספק את המידע הבא:

  • להסביר כיצד נוצרים סיכוני הבריאות על ידי עבודה בסביבה שבה אבק סיליקה גבישית; וכן
  • להסביר כיצד ניתן להפחית את חשיפת העובדים לאבק סיליקה גבישית, כולל הנחייה לגבי השימוש הבטוח במוצרים המכילים סיליקה גבישית במקום העבודה ואמצעי המיגון שניתן להשתמש בהם.


חוברת בנושא אבק מזיק (אבק סיליקה) הסכנות הבריאותיות וההגנה בפניהם

חוברת בנושא עיבוד והתקנה

חוברת מידע וכללי בטיחות לעבודה עם לוחות אבן קיסר

מידע לגבי עבודה בטוחה בשפה הרוסית

מידע לגבי עבודה בטוחה בשפה הערבית

מידע לגבי עבודה בטוחה עם משטחים מסוג קונצ'טו