יש לכם תיאבון לעיצוב חדשני?

"המסעדה" של אבן קיסר וטום דיקסון תוצג בחודש אפריל הקרוב בשבוע העיצוב במילאנו

שיתוף הפעולה כולל ארבעה מטבחים קונספטואליים השואבים השראה מ"ארבעת האלמנטים" ומציע למבקרים חוויה רב-חושית המשלבת עיצוב ואוכל. "המסעדה" תוקם במוזיאון הילדים מילאנו (MUBA) הממוקם במתחם Rotonda della Besana ההיסטורי משנת 1732.

"אבן קיסר" תציג השנה, בפעם הרביעית ברציפות, שיתוף פעולה בינלאומי בתערוכת העיצוב השנתית Fuori Salone מילאנו. לאחר שהמיצגים Movements, Islands ו- Stone Garden אותם הציגה החברה בשנים הקודמות זכו לתשבוחות רבות ונבחרו כבולטים ביותר בשבוע העיצוב, מעלה החברה את הרף פעם נוספת ותציג חוויה רב-חושית בשיתוף פעולה עם המעצב הבריטי הנודע, טום דיקסון. 

"המסעדה של אבן קיסר וטום דיקסון" כוללת ארבעה מטבחים קונספטואליים השואבים השראה מארבעת האלמנטים: אדמה, אש, מים ואוויר והיא תמוקם במוזיאון הילדים מילאנו (MUBA). המוזיאון הוא חלק ממתחם Rotonda della Besana ההיסטורי, אשר נבנה בין השנים 1695-1732. המוזיאון מורכב מארבעה אגפים ובכל אחד מהם יוצג מטבח קונספט שונה בעיצובו של דיקסון. כל מטבח כולל דגמים מהקולקציה של אבן קיסר התואמים לאחד מהאלמנטים. לצד המטבחים, ישולבו פריטים שונים בעיצובו של דיקסון וכן שולחנות המיועדים לאכילה, עליהם יוגשו מאכלים שבושלו בכל אחד מארבעת המטבחים, כאשר כל מאכל מותאם לקונספט של המטבח בו הוכן. 

מטבח האדמה שואב השראה מאמות המים הרומיות העתיקות ומשלב בין מקטעים של דגמי אבן קיסר בגוונים חומים ארציים, בהם דגמיTuscan Dawn ו- Concetto Albero. האוכל במטבח זה יהיה צמחוני ויוכן בשיטת בישול אירופית עתיקה העושה שימוש בחציר. 

מטבח האש שואב השראה מעץ חרוך ועשן תוך שילוב בין דגמי אבן קיסר במראה שחור דרמטי ואפור כהה (דגמי Vanilla Noir Raven ו- Coastal Grey). האוכל במטבח זה יהיה מעושן, צרוב ושרוף, להשלמת האווירה. 

מטבח המים משקף את הקצוות המשוננים של קרח קפוא, על-פי פרשנותו של דיקסון, באמצעות שימוש בדגמי אבן קיסר בגוונים של אפור ולבן. במסגרת הבישול במטבח תתבצע התנסות עם החומר באמצעות חשיפתו לטמפרטורות קיצוניות. 

מטבח האוויר שואב השראה מאדריכלות עירונית, והוא מורכב מלוחות דקים של אבן קיסר וחיתוכים שונים המשמשים כמשטחי בישול. דגמי Raw Concrete ו- Nobel Grey יוצרים רקע אורבני. להשלמת החוויה הקולינרי, יציע מטבח זה קינוחים אוויריים. 

על הכנת האוכל יופקד סטודיו עיצוב האוכל Arabeschi di Latte, בהובלת פרנצ'סקה סרטי. 

אלי פייגלין, סמנכ"ל השיווק של אבן קיסר, אמר: "בהמשך להצלחתנו הרבה בהצגת מטבח בהשראת "קרח" בעיצובו של טום דיקסון במסגרת תערוכת IDS בטורונטו קנדה, שנערכה בחודש ינואר האחרון, שיתוף הפעולה שלנו עמו במסגרת שבוע העיצוב מילאנו ישפוך אור חדש על רב-הגוניות והאיכויות הכוללות של משטחי אבן קיסר. פרויקט "המסעדה" יעמיד בשורה הראשונה את דרכה הייחודית של אבן קיסר בהפיכת מטבחים לפלטפורמות חווייתיות, בהן מוטמעים זה לצד זה בצורה הרמונית הכנת מזון, אכילה ועיצוב ונוצרת חוויה רב-חושית אידיאלית".

טום דיקסון אמר: "השנה, רצינו לשתף פעולה עם אבן קיסר במסגרת שבוע העיצוב מילאנו במטרה לעורר השראה בקרב אדריכלים ומעצבים באמצעות מתן פרשנות רדיקלית לשאלה עד כמה יכולים מזון ומשטחים לקיים אינטראקציה בדרכים שונות ולספק חווית אוכל הקוראת תיגר על כל החושים תוך שילוב של חומריות, הפצת אור ומרקמים". 

"המסעדה" תוצג ב- MUBA, ויה אנריקו בסנה (Via Enrico Besana) 12, מילאנו

12 באפריל, 12:00-19:00

13-16 באפריל, 10:00-19:00

17 באפריל, 10:00-16:00

תצוגה מקדימה לעיתונאים תתקיים ביום שלישי, 12 באפריל, בשעות 10:00-12:00

אודות טום דיקסון

מותג העיצוב הבריטי טום דיקסון נוסד בשנת 2002. המותג מחויב לחדשנות ורואה בפעילותו משימה להחיות את תעשיית הריבוט הבריטית. המותג שואב השראה מהמסורת הבריטית הייחודית ומייצר חפצים יוצאי דופן לשימוש יום-יומי. 

לפרטים נוספים - http://www.tomdixon.net/uk/ 

אודות אבן קיסר

אבן קיסר מייצרת ומשווקת משטחי קוורץ באיכות גבוהה למגוון שימושים ויישומים, הן בתחום הביתי והן לצרכים מסחריים, ביניהם משטחי עבודה למטבח, חיפויים לאמבטיה, ריצוף, חיפויי קירות ועוד משטחים פנימיים. המגוון העשיר של צבעים, סגנונות, עיצובים וטקסטורות של משטחי אבן קיסר, העמידים בפני שריטות, חום, וכתמים ושומרים על איכותם לאורך שנים, מעניקים ללקוחותיה של החברה את המשטחים הטובים ביותר. 

אבן קיסר היא חלוצה בייצור משטחי קוורץ ומובילה עולמית בתחום משטחי העבודה למטבח, מייצרת משטחי עבודה נוחים לשינוע, לעיבוד, להתקנה ולתחזוקה. ארבעת קולקציות המוצרים של אבן קיסר: קלאסיקו, סופרימוsupernatural, מוטיבו וקונצ'טו, נמכרות ביותר מ- 50 מדינות בעולם. 

אבן קיסר שנוסדה בשנת 1987 נסחרת בנאסד"ק (CSTE) החל מחודש מרץ 2012. למידע נוסף אנא בקרו באתר החברה: www.caesarstone.co.il (CSTE-E).