דילוג לתוכן המרכזי
בקריאה מטבח לבן
לכל המאמרים
הבא
הקודם

מטבח לבן

16/06/2021
4 דקות קריאה

5 טיפים לעיצוב מטבחים לבנים​

כיום, בעיצוב מטבחים קיימת נטייה להעדיף גוונים בהירים. עד כדי כך שניתן לראות נטייה שכיחה לעיצוב של מטבח לבן לחלוטין. ייתכן כי נטייה זו צמחה מהמציאות בה לאורך השנים מרחב המטבח היה מקום מלא בהתרחשות, בין אם בישול ובין אם אכילה. עקב כך עיצוב המטבח גם הושפע מכך למשל בהעדפה של עיצוב עם גוונים כהים, ש"מסתירים" כתמים קלים או קשים, ונותנים לדיירי הבית שקט יחסי מבחינת ניקיון ושימור מרחב המטבח.

לאורך השנים מטבח לבן, נשאר כחלום רחוק מהמציאות. מטבחים שעוצבו בגוונים כהים, אומנם נתנו תשובה פונקציונלית, אך מבחינה עיצובית, דיכאו מעט את מרחב המטבח ובשלב מסוים גם כבר לא היוו יתרון מבחינה פונקציונלית, עקב חידושים וחומרי גלם מובחרים ומגוונים יותר שהגיעו לשוק.
כך, חלום המטבח הלבן חיכה בסבלנות, וכיום כבר אפשר ואפילו רצוי להתפנק ולהגשים בפשטות ובקלות את החלום הנכסף למטבח לבן. ניתן למצוא מגוון דגמים של אבן קיסר בעמוד הקולקציות, שמשדרגים את עיצוב המטבח הלבן, העשויים מחומרי גלם מעולים ונותנים איכות עיצובית, כמו גם מתאימים למרחב המטבח מבחינה פונקציונלית של הגנה בפני רטיבות או שומנים, דבר שמקל על ניקוי המטבח ושימורו לזמן ארוך יותר.

מטבח לבן יכול להיות חלל לבן ומבריק, מלא בארונות, משטחי דלפק וקירות – כולם לבנים לחלוטין – או לחלופין, יכול להכיל רמיזה של צבעים בהירים, עם ארונות לבנים אשר שוברים בטבעיות משטחי עץ או אבן הצבועים בצבעים לבנים. בכל מקרה, ישנם מספר דברים שיש לקחת בחשבון כאשר מתכננים מטבח לבן. זאת על מנת להגיע לעיצוב הרצוי למטבח שיהיה נעים לעין לאורך זמן, וגם שישרת כראוי מבחינה פונקציונלית את מטרתו, בין אם זה להקל על הניקיון של המטבח, ובין אם זה לפשט את ההתנהלות במטבח מבחינה לוגיסטית. מומלץ להשתמש בחמשת הטיפים הבאים לתכנון מטבח לבן, וכך להבטיח לקבל את המרב מחלל המטבח הלבן הבהיר שלך.

דגם אטרה בלנקה 5112 אבן קיסר
5112 Aterra Blanca
דגם 5151 Empira White אבן קיסר
5151 Empira White

טיפה של צבע

מטבח לבן לחלוטין יכול ליצור תחושה של בית חולים, אך ניתן להימנע מכך על ידי שבירת האלמנטים הלבנים עם גוונים מנוגדים, חומרים ואור טבעי. רהיטים כהים, כגון כסאות שחורים או אדומים, יכולים להעניק למטבח הלבן את הניגוד הדרוש לו על מנת לבלוט באמת.

רצפה ותקרה

שימוש בצבע ברצפה או בתקרה, יכול לעזור למסגר את הארונות, הקירות ומשטחי הדלפק, ולאפשר לחלל להיות מחולק מבלי לשנות חלק גדול מהגוון הכולל. אין צורך אפילו לשנות את הצבע של הרצפה או התקרה בשביל לדלל את החלל הלבן – חומרים בעלי מרקמים שונים מטילים צלליות ייחודיות, וכך נראים כגוונים שונים של לבן.

תאורה טבעית

בשביל שהחלל ירגיש מנחם וביתי, יש להימנע מתאורת פלורסנט. אור טבעי משלים ומדגיש משטחים לבנים, מבלי ליצור תחושה קרה. יש להרשות לאור להיכנס ללא הפרעה במקומות בהם יש חלון. אור טבעי מחלון מטבח לא רק עוזר למטבח להראות מואר יותר, אלא החלון גם מספק אוורור – מרכיב עיקרי במטבח פעיל.

בקבוק זכוכית ולימון על משטח Vivid White 1111 של אבן קיסר

במידה ואין אפשרות לחלון, במצבים מסוימים ניתן לקבל אור טבעי על ידי התקנת צוהר עגול. קל להתקין אותו, הוא זולים והוא מספק אלומת אור טבעי לרוב חללי המטבח הלבנים. בנוסף לאור הטבעי, ניתן להשיג מנורות מודרניות בגוונים טבעיים – יש להשתמש בגוונים רכים וחמימים אשר נוטים לקצה האדום של הספקטרום. שילוב טוב של אור מהסביבה וממקורות מלאכותיים יכולים להוסיף לנושא העיצוב של המטבח ולספק חלל לבן לחלוטין עם איזון מושלם של מקורות תאורה.

מטבחים לבנים – שילוב עם עץ

דרך נוספת להוסיף ניגוד היא באמצעות עץ. על ידי שימוש בארונות עץ ניתן להדגיש ביעילות את האלמנטים הלבנים ולמסגר את הארונות. גם עץ בהיר וגם עץ כהה יכולים לעזור בכך. עצים בעלי מרקמים שונים יוצרים עיצוב יפיפה אשר עוזר להדגיש את הארונות בחלל מטבח לבן.

משטח אבן קיסר דגם Fresh Concrete 4001

שימוש בפלדת אל-חלד

פלדת אל-חלד ולבן משלימים אחת את השני באופן מושלם. מכשירי חשמל מפלדת אל-חלד כגון תנור, מקרר וכיריים יכולים להדגיש את עיצוב המטבח הלבן באופן נפלא, ונותנים למטבח תחושה מודרנית. אם אתם מחפשים מראה יותר מסורתי, ובכל זאת רוצים להשתמש בפלדת אל-חלד, יש לשקול לשלב עץ. הדגשת הארונות עם חומרים כמו שדר יכולים ליצור נושא נעים של פלדה, עץ ולבן.

כלומר, קיימות מגוון אפשרויות למימוש החלום של מטבח לבן, כל מה שנותר הוא להחליט עד כמה לבן וכמה לבן תרצו את המטבח. מומלץ מאוד, לתכנן מראש אז כדי להקל גם על שלב זה, מוזמנים להכיר האפליקציה של אבן קיסר, 'The Visualiser'. אפליקציית העיצוב, מאפשרת להתנסות בעיצוב מטבח כך שמראש תוכלו לעצב עיצוב חכם ושלם שמשלב את כול האלמנטים בחלל בקו אחיד ונקי. כלומר, ניתנת הפלטפורמה להתאים את האלמנטים השונים במטבח כך שיצרו במרחב המטבח הרמוניה מושלמת.

לכן, הדרך הטובה והקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות אפליקציית העיצוב, שהשיקה אבן קיסר, אפליקציית ה- Visualiser, המהווה אפשרות לעצב בעזרת הדמיה ממוחשבת חללים שונים. ניתן להיכנס לאפליקציית העיצוב של אבן קיסר באתר האינטרנט של אבן קיסר באופן הנוח לכם – ממחשב, ממכשיר סלולארי וגם מטאבלט. באמצעות אפליקציית העיצוב, תוכלו לבדוק שילוב חומרים שונים במרחב המטבח ולבחור את העיצוב האהוב עליכם ביותר. כמו כן, באפליקציה ניתן להכיר מעל למאה מהמשטחים המדהימים של אבן קיסר ולמצוא את המשטח חיפוי המתאים בדיוק למטבח שלכם.

לקטלוג הקולקציות

לרשימה של נקודות המכירה