דילוג לתוכן המרכזי
בקריאה סגנון תעשייתי: שיק נועז, חשוף ובלתי מלוטש

סגנון תעשייתי: שיק נועז, חשוף ובלתי מלוטש

הסגנון התעשייתי חוגג את המראה הגס, הלא מהוקצע ואפילו הבלוי. ולא מתנצל על זה. המראה של החלל משדר אינטימיות מצד אחד ומסתורין מצד שני.

על הסגנון התעשייתי

בתחילת המאה הקודמת, שטף את עולם העיצוב טרנד חדשני שלא היה מוכר עד אז. אנשים התחילו להסב חללים תעשייתיים לכדי מבני מגורים וכך נולד סגנון עיצוב חדש, נועז ובלתי מתפשר – הסגנון התעשייתי.

כל מה שעד לאותו הרגע ביקשו להסתיר תחת שכבות של חיפוי וצבע, הפך לגלוי. כאילו המבנה עצמו רוצה לחשוף בפנינו את ליבו ומזמין אותנו להעיף מבט חודר אל תוך שלד הבניין .

ריהוט מינימליסטי ורך מעצים את המראה הגולמי, חשיפת שכבות חיפוי וצבע משופשפים וחלקים לא מהוקצעים מדגישים את האופי המיוחד והבלתי צפוי של החלל.


צבעים אופייניים

פלטת הצבעים האופיינית לסגנון התעשייתי עושה שימוש נרחב בגווני חום ושחור גולמיים, בטון חשוף, לבן ושפע גוונים אפורים. שילוב בדים בגוונים עדינים וחיוורים עם צמחייה פראית למראה – יוצרים את הניגוד המושלם ומשווים לחלל מראה אורבני ושיקי.


חומרים משלימים

חללים תעשייתיים-אורבניים מתאפיינים בקווים מינימליסטיים-ישרים, שנמתחים לאורך משטחי בטון, רצפות עץ טבעי משופשף וחלונות גדולים. כל אלו משתלבים מצוין עם קירות לבנים חשופות (בריקים) וקורות מתכת מאסיביות שתומכות במבנה.


ריהוט ואביזרים

ריהוט חדשני ישתלב נהדר בין אוסף החומרים הבלתי צפויים שמרכיבים את העיצוב כולו.
כל פרט ופרט, עד לבורג הקטן ביותר, הוא חלק בלתי נפרד מהתכנון  הכללי, שנבחר ומוקם בקפידה בחלל.