דילוג לתוכן המרכזי
בקריאה סגנון אקלקטי: פתיחות מחשבתית מוחלטת

סגנון אקלקטי: פתיחות מחשבתית מוחלטת

כפי שמרמז שמו, העיצוב האקלקטי אינו מחויב לשום סגנון ספציפי. זהו אוסף של השראות ואלמנטים ממגוון מקומות ותקופות זמן שונות.

על הסגנון האקלקטי

היוונים הגדירו את החיים במילה אחת ״אקלקטיקוס" – לבחור את הטוב ביותר, וזה בדיוק מה שהסגנון הזה בא לעשות. הוא מבוסס על בחירה מדוקדקת של אלמנטים מתוך מגוון רחב של עולמות והשראות.

הסגנון התחיל בתור טרנד פופולרי שצמח במגורי סטודנטים ולאחרונה צבר תאוצה בזכות הערכים האקולוגיים והברי קיימא שמאפיינים אותו.

תמצאו כאן רהיטים רבים שתוקנו ועוצבו מחדש ואביזרים ממוצרים ממוחזרים. רהיטי יד-שניה, ואפילו כאלה שנמצאו ברחוב, יוצבו לצד רהיטים ואביזרים חדשים לגמרי. בחיבור הזה, נוצר מראה ייחודי שממזג לתוך תמונה ססגונית ופורצת גבולות שפע של חפצים שונים שבאופן כמעט אירוני – עובדים מדהים ביחד.


צבעים אופייניים

פלטת הצבעים המאפיינת את הסגנון האקלקטי מגוונת מאד. גוונים של אדום, ירוק, צהוב, טורקיז, חרדל-אוקר ואפור מוצגים בערבוביה. עם זאת, אין כאן חוקים מוגדרים שמגבילים את הצבעים והחומרים בהם נעשה שימוש. גם פלטת הצבעים של העיצוב האקלקטי חוגגת את החופש המוחלט.


חומרים משלימים

בחלל האקלקטי – הכל משתלב עם הכל. שעטנז מהפנט של חומרים, צורות, טקסטורות וקומפוזיציות. עץ גולמי לצד שטיחונים אתניים, הבלחות של רקמה ותחרה רומנטיות בין חפצים מעור גס ואביזרי מברזל שמוצבים לצד אריחי וינטג’ דקורטיביים.


ריהוט ואביזרים

חללים אקלקטיים יעשו שימוש נרחב ברהיטי וינטג׳ יד-שניה ומציאות חד-פעמיות משוק הפשפשים הקרוב. חפצי נוי עתיקים בני עשרות שנים שהועברו מדור לדור יוצבו לצד אלמנטים שנקנו בחנויות מעצבים וכלי בית בקומפוזיציה חופשית, נטולת גבולות וחסרת קונבנציות.