דילוג לתוכן המרכזי
בקריאה סגנון מודרני: Less is More

סגנון מודרני: Less is More

הסגנון המודרני שם במרכז את הפשטות והפונקציונאליות על פני ריבוי בחפצי נוי. כך נוצר איזון עדין בין יופי לפרקטיות  ומראה מוקפד ונקי.

על הסגנון המודרני

סגנון העיצוב המודרני, המכונה לעיתים "המודרניזם של אמצע המאה" שואב השראה מיצירות מופת אדריכליות ברוח תנועת הבאוהאוס, שהתפתחה בשנות ה-20 של המאה הקודמת.

הסגנון שם דגש על האספקט הפרקטי בתהליך העיצוב, מאופיין בקווים ישרים וממעט בקישוטים ואביזרים שאינם פונקציונאליים. הצורות שמגדירות את גבולות החלל נולדות מתוך הצורך המעשי שהן ממלאות. המטרה היא אחת – ליצור מראה נקי ומוקפד ואיזון בין חומר, נפח וצורניות.

הניקיון והפשטות באים לידי ביטוי בשימוש מאופק באלמנטים דקורטיביים והעדפה לחפצים פרקטיים.
חיתוך החלל באמצעות רהיטים במקום קירות מאפשרת לאור הזורם בשפע מחלונות הזכוכית הגדולים, למלא את החלל ולהדגיש את היופי הטבעי והרגוע שכל כך מאפיין את הסגנון.


צבעים אופייניים

פלטת הצבעים האופיינית עושה שימוש בגוונים לבנים-צחורים ונגיעות של בז', אפור, חום-אפרפר ושחור בשילוב צבעים שלוקחים השראה מן הטבע.


חומרים משלימים

בתהלוכת ניגודים מרהיבה, הסגנון משלב מתכת לצד עץ, בטון אל מול זכוכית ועור כנגד בדים טבעיים, וכך נוצר איזון מדויק בין תכליתיות טהורה ליופי מאופק.


ריהוט ואביזרים

החלל המודרני מכיל בעיקר רהיטים פרקטיים המשמשים לחלוקת החלל במקום קירות ואביזרים אסתטיים אך שימושיים באים במקום קישוטים דקורטיביים.